Išmaniųjų namų planavimas

Šiandien jau kiekvienas naujai statomas arba renovuojamas būstas, darbo erdvė, turi ne vieną inžinerinę sistemą tokią kaip: šildymas, vėsinimas, vėdinimas, apšvietimas, apsauga, vejos laistymas, elektrinės žaliuzės, baseinas ir t. t.

Geriau suprasti šią sąvoką ir kaip pritaikomi išmanaus namo sprendimai paprastam namui, butui ar biuro atveju visos šios namų sistemos būtų valdomos atskirai ir viena sistema nežinotų, ką veikia kita. Tarkim, namuose palikti atidaryti langai, o rekuperatorius dirba visu pajėgumu, arba namuose įjungtas grindinis šildymas, o kondicionierius veikia šaldymo rėžimu.

Tokiame name dažniausiai šios visos sistemos turi savo atskiras valdymo paneles, pultelius ar mobilias aplikacijas. Ir jau tokiu atveju jau neina arba sunku nustatyti tinkamai sistemas, kad jos tarpusavyje veiktų tinkamai, suderintai ir efektyviai.

Išmanūs namai apjungia visas namo inžinerines sistemas, taip sukurdami vieningą ekosistemą, kurioje atskiros sistemos dirba viena su kita bei dalintinformacija. Pavyzdžiui, atidarius kambario langą, išmaniųjų namų sistema išjungs kondicionierių. Arba vakare grįžus namo, atsidarius kiemo vartams, išmanieji namai įjungs kiemo apšvietimą, išjungs signalizaciją, atrakins lauko duris, ir namo šildymas persijungs iš ekonominio į normalų rėžimą.

Tai tik maža dalis viso galimo funkcionalumo bei pagalbos Jums, kurią gali suteikti išmanioji sistema.

Išmaniųjų namų instalaivimas

Išmanių namų įdiegimas susideda iš kelių etapų: išmanių namų projektavimas, išmaniųjų namų instaliacija ir programavimas bei visos įrangos testavimas. Prieš pradedant diegti išmaniuosius namus, reikia apsispręsti dėl norimų valdyti inžinerinių sistemų. Nuo pasirinktų sistemų kiekio priklausys ir išmanių namų sistemos kaina.

Išmanių namų sistemos gali veikti skirtingų protokolų pagrindu, tokių kaip KNX, Zwave, Wifi, Zigbee ar kt., taip pat išmanių namų sistema gali būti laidinė arba belaidė. Naujos statybos name, bute arba biure galima diegti laidinius sprendimus. Laidinės sistemos turės mažesnį užlaikymą, bet kaina bus didesnė.

Tačiau, kai būstas yra pilnai įrengtas, tampa ekonomiškai nenaudinga keisti elektros instaliaciją, tuomet yra diegiama belaidė išmanių namų įranga.

zigbee

Išmaniųjų namų projektavimas vienas svarbiausių iš visų darbų etapų. Projektavimo stadijoje yra paruošiami visi planai montuotojams, kurie atlieka išmanių namų instaliaciją. Projektavimo etape išmaniųjų namų įranga parenkama taip, kad išmanieji namai galėtų precižiškai tą įrangą valdyti.

Teisingai paruošus projektą, atlikus instaliaciją ir programavimo darbus, išmanieji namai ar išmanioji darbo erdvė padės taupyti ir suteiks maksimalų patogumo lygį.